Ebben a mesében lehetőséget kapunk arra, hogy a szorgalmas és szép leány útját bejárva magunk is megleljük a saját életünk fonalát. Ez nem egyszerű feladat, és Jó, ha van nálad egy füzet, amibe lejegyzetelheted a legfontosabb gondolataidat a következő kérdések kapcsán.
Először is Arra kérlek, hogyha komfortos számodra, akkor hunyd le a szemed, és pár pillanatig hagyatkozz az érzékszerveidre. Gondolj vissza a mesére, és próbálj meg először egy hangot és egy illatot felidézni a történetünkből. Majd figyelj arra, hogy milyen ízt érzel a meséből? Most koncentrálj a bőröd érzékelésére. Milyen felületet, tárgyat érzékelsz a kezeiddel, ami a mesében bukkant fel? Végezetül figyeld meg, hol látod magad a mesében. Ha ez megvan, jegyezd le ezeket az érzékszervi tapasztalatokat, és írd le hozzájuk az első gondolataidat és asszociációidat, amik felmerültek benned ezen érzékszervi tapasztalatok kapcsán. Ha látod magad egy helyen, az mit súg Neked? Miért lehetsz ott? Mi lehet ott a feladat? Azt javaslom, ne gondolkozz ezen túl sokat, csak vesd papírra az első gondolataidat.
Bárhol is légy a mesében, most arra kérlek, hogy gondolatban érkezz meg a rétre. Nézz körül, és ha jól esik, időzz el ezen a nyugis helyen. Majd ha készen állsz, idézd fel, hogy amikor a történetet hallottad, hogy nézett ki a kemence? Mennyi és milyen kenyerek sültek éppen a Te kemencédben? Mit jelent Neked a kenyér? Mik az éltető, tápláló dolgok az életedben? Milyen kenyereket kéne kivenned ebből a kemencéből? Itt azt javaslom, hogy adj majd időt magadnak a szemlélődésre. Többször is visszatérhetsz ide majd gondolatban.
Most viszont irány az almafa. Milyen a Te belső almafád? Milyen almák vannak rajta? Mik a Te életed gyümölcsei, melyeket időszerű volna már leszüretelned? Mik azok, amiknek még idő kell, hogy beérjenek? Ide is visszatérhetsz még gondolatban.
Elérkezünk Holle Asszony házához, ahol fontos törvényszerűséget tanulhatunk meg tőle. Vajon miről árulkodik az ő párnája és a havazás? Hogyan bánik a hősnőnkkel? Mi alapján viszonyul hozzá? Itt talán azokat a kérdéseket érdemes feltenned magadnak, hogy mi jelent számodra örömöt a mindennapok során. Vannak-e benned olyan érzések, melyek meggátolnak ebben, hogy ehhez az örömforráshoz kapcsolódj? Van-e valami, amit elengednél, akár a felhők a szállingózó hópelyheket? És vajon mikor következik be a hősnő életében a fordulópont, miként kerül vissza hozzá az orsója, és mikor változik aranyossá?
Holle Asszony meséjében lehetőséget kaptunk, hogy saját belső tájainkon barangoljunk. Szemügyre vegyük erőforrásainkat, értékeinket, vágyainkat, eredményeinket, mindazokat a dolgokat, melyeket célszerű tudatosítanunk magunkban, amennyiben szeretnénk visszaszerezni az életünk irányítását. Majd találkozhattunk Holle Asszonnyal, aki emlékeztetett bennünket arra, hogy a kint és a bent valójában milyen szoros kapcsolatban állnak egymással. Hogy a pszichénkben minden tájékozódási pont viszonylagos csupán. Megtapasztalhatjuk az érzést, amikor tisztán és kizárólag a tetteink alapján viszonyulnak hozzánk. Kapcsolódhattunk azokhoz a lelkünknek fontos tevékenységekhez, gondolatokhoz, érzésekhez, melyek az életörömöt táplálják bennünk, és leltárba vettük azokat a nehéz érzéseinket is, melyeket célszerű volna elengedni egy boldogabb jövő érdekében. Ám ez mind nem elegendő, hogy visszakapjuk az életünk fonalát. Fel kell ismernünk, hogy az életünket nem ebben a belső világban kell élnünk, hanem onnan kell folytatnunk, ahonnan jöttünk, de egy összerendezettebb, örömtelibb, magasabb minőségben.